Přehlídka Victoria’s Secret se letos neuskuteční. Je sexistická a nemoderní

NEW YORK. Americký výrobce spodního prádla Victoria’s Secret zrušil svoji každoroční módní přehlídku.

V pátek o tom na svých internetových stránkách informovala britská BBC. Stalo se tak pro klesající sledovanost a kritiku, kterou tato show vyvolávala.

Společnost L Brands, pod kterou Victoria’s Secret patří, ve čtvrtek uvedla, že musí pracovat na „vývoji“ své marketingové strategie a hledat další způsoby, jak komunikovat se zákazníky.

Přehlídku, na které vystupovaly nejžádanější topmodelky světa, firma Victoria’s Secret pořádala od roku 1995 a svého času byla považována za jednu z významných událostí v módní a zábavné branži.

Miliony lidí každý rok sledovaly často rafinované kreace, které předváděly ženy s dokonalou postavou.

Mezi andílky Victoria’s Secret, jak se modelkám společnosti říkalo, patřila například Karolína Kurková, Gisele Bündchenová, Daniela Peštová nebo Heidi Klumová.

Přesto loni sledovanost prohlídky klesla na dosud nejnižší úroveň a její organizátoři se setkali s kritikou, že je sexistická, zastaralá a jednotvárná.

Vášnivou odezvu loni vyvolal také výrok tehdejšího šéfa marketingu Victoria’s Secret Eda Razeka, který v rozhovoru pro módní časopis Vogue naznačil, že na přehlídkách spodního prádla firmy by neměly vystupovat transsexuální modelky. Později se omluvil a začátkem letošního roku ze svého postu odešel.

Pověst společnosti L Brands pokazila i skutečnost, že její zakladatel, miliardář Les Wexner patřil mezi přátele finančníka Jeffreyho Epsteina.

Ten v srpnu spáchal sebevraždu ve vězení, kde čekal na soudní proces pro podezření ze zneužívání mladistvých dívek.

Wexner Epsteina zaměstnával jako poradce, ale v roce 2007 s ním přerušil kontakty. Letos v září Wexner přiznal, že „se stydí“ za to, že Epsteinovi důvěřoval, připomíná americká televize CNN.

Společnost L Brands tento týden oznámila, že ve třetím čtvrtletí zaznamenala čistou ztrátu ve výši 252 milionů dolarů, k čemuž podle BBC přispěl i slabý prodej prádla Victoria’s Secret.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Royal Ascot: Elegance, politické manifesty i čajové konvice na hlavě

V úterý 18. června se v britském Ascotu začal tradiční koňský královský dostih známý jako Royal Ascot. Akce patří mezi klíčové události britského společenského kalendáře...

Zeptali jsme se designérky: Jak efektivně zařídit malý prostor?

Stylové bydlení není otázkou peněz ani velikosti prostoru. S trochou vynalézavosti a fantazie si můžete zařídit malé prostory i bez toho, abyste zruinovali svůj...

Umění obyčejného života. 100 denních praktik

Jen jemné posuny ve zvycích a v pohledu na věci. Nic víc nepotřebujete, abyste přežili obyčejný život. Nevěříte? Snažte se nedat se řídit hodnotami...

Koupelna jako oáza klidu a odpočinku

Není lepší pocit, jak se po dlouhém dni v práci zavřít v koupelně a dopřát si pár chvil jen pro sebe. Byla by škoda,...

Módní dům Chanel dosáhl loni tržeb téměř 10 miliard eur

Paříž 18. června (TASR) - Módní dům Chanel dosáhl tržeb téměř 10 miliard eur v loňském roce, který byl posledním rokem designéra Karla Lagerfelda....