Přehlídka Victoria’s Secret se letos neuskuteční. Je sexistická a nemoderní

NEW YORK. Americký výrobce spodního prádla Victoria’s Secret zrušil svoji každoroční módní přehlídku.

V pátek o tom na svých internetových stránkách informovala britská BBC. Stalo se tak pro klesající sledovanost a kritiku, kterou tato show vyvolávala.

Společnost L Brands, pod kterou Victoria’s Secret patří, ve čtvrtek uvedla, že musí pracovat na „vývoji“ své marketingové strategie a hledat další způsoby, jak komunikovat se zákazníky.

Přehlídku, na které vystupovaly nejžádanější topmodelky světa, firma Victoria’s Secret pořádala od roku 1995 a svého času byla považována za jednu z významných událostí v módní a zábavné branži.

Miliony lidí každý rok sledovaly často rafinované kreace, které předváděly ženy s dokonalou postavou.

Mezi andílky Victoria’s Secret, jak se modelkám společnosti říkalo, patřila například Karolína Kurková, Gisele Bündchenová, Daniela Peštová nebo Heidi Klumová.

Přesto loni sledovanost prohlídky klesla na dosud nejnižší úroveň a její organizátoři se setkali s kritikou, že je sexistická, zastaralá a jednotvárná.

Vášnivou odezvu loni vyvolal také výrok tehdejšího šéfa marketingu Victoria’s Secret Eda Razeka, který v rozhovoru pro módní časopis Vogue naznačil, že na přehlídkách spodního prádla firmy by neměly vystupovat transsexuální modelky. Později se omluvil a začátkem letošního roku ze svého postu odešel.

Pověst společnosti L Brands pokazila i skutečnost, že její zakladatel, miliardář Les Wexner patřil mezi přátele finančníka Jeffreyho Epsteina.

Ten v srpnu spáchal sebevraždu ve vězení, kde čekal na soudní proces pro podezření ze zneužívání mladistvých dívek.

Wexner Epsteina zaměstnával jako poradce, ale v roce 2007 s ním přerušil kontakty. Letos v září Wexner přiznal, že „se stydí“ za to, že Epsteinovi důvěřoval, připomíná americká televize CNN.

Společnost L Brands tento týden oznámila, že ve třetím čtvrtletí zaznamenala čistou ztrátu ve výši 252 milionů dolarů, k čemuž podle BBC přispěl i slabý prodej prádla Victoria’s Secret.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Soukromá školka Praha 10 – kvalitní vzdělávání ve skvělém prostředí

Soukromá školka v Dubči se nachází v krásné prvorepublikové vile se vzrostlou zahradou. Celý objekt je po rekonstrukci, vyhovuje tak legislativním požadavkům, a hlavně...

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný výkon, či...

I tašky mohou rozkvést

Jaro je období, kdy milovníci květin a zeleně plánují i ​​nové balkonové výsadby, oživení teras a možná i jiných prostor venku v zahradě, kde...

Působil v USA, vrátil se domů a založil web pro onkologické pacienty

Pacienti se na jednom místě dozví o tom, na jaké vyšetření či léky mají nárok, ale také jakou sociální pomoc mohou dostat.Jsou to tisíce...

Na Slovensku spustili web na pomoc obětem sexuálního zneužívání

Psychologové z online linky důvěry IPčko.sk spustili novou webovou stránku Stalosato.sk na pomoc dětským a teenagerským obětem sexuálního zneužívání, vydírání a manipulace (grooming) na...