I tašky mohou rozkvést

Jaro je období, kdy milovníci květin a zeleně plánují i ​​nové balkonové výsadby, oživení teras a možná i jiných prostor venku v zahradě, kde by vynikla závěsná nádoba s převislými květinami.

„Chcete-li vyzkoušet nové a zajímavé pěstování balkonových rostlin, určitě sáhněte po květinových taškách a tubách,“ tvrdí Erich Seemann, který se již sedmnáctou sezónu věnuje prodeji rostlin a příslušenství.

Závěsné květinové tašky jsou zhotoveny ze speciálních materiálů, které jsou odolné proti slunci a vodě. Taška obdélníkového tvaru má pět, osm nebo deset otvorů a určena je k zavěšení na zeď. K tomu slouží silný popruh v horní části, který udrží vlhký substrát is rostlinami, aniž by se přetrhl.

Květinové tuby mají dvanáct až dvacet otvorů z obou stran. Jsou určeny k zavěšení do prostoru a rostliny se tedy vysazují dokola. K výsadbě se používají mladé rostlinky ze sadbovačů. Otvory na taškách mají v průměru do 2,5 cm, takže rostlinku koupenou v květináči byste tam pro mohutnost kořenového systému nedostali. S určitostí by se polámala i během manipulace.

V taškách můžete pěstovat netýkavky, surfy, petunie, sanvitálie, verbeny, muškáty, million bells a spoustu jiných balkónovek. Dokonce i jahody a hrášek. Pokud nechcete koupit rostliny v sadbovačích, můžete si letničky vypěstovat ze semen a jako malé rostlinky propikovat do otvorů na tašce.

Úspěchem pěstování je vhodný substrát, který dobře saje a drží vodu. Nejlepší je zakoupený univerzální zahradnický substrát smíchat ještě s vlastní zeminou ze zahrady, resp. přimíchat podíl písku. Substrát před naplněním tašky zvlhčete.

Budete překvapeni, jak je taška po naplnění těžká. Potom umístěte zavlažovací trubky. Plastové trubky s otvory po celé délce jsou univerzální, vhodné pro všechny tipy závěsných tašek. Zalévání je tak jednodušší, účelové a praktické. Voda se dostane jednoduše ke kořenům rostlin.

Rozhodnete-li se zalévat tašku svrchu, počítejte s tím, že proud vody substrát vyplaví a mladé rostlinky, které jste právě vysadili také nebudou spokojeny. Tento způsob zalévání je vhodný pro tašky, které jsou již přerostlé a kořeny již vyplnily jejich větší část, takže přebytečná voda proudem nevyteče ven. Po vložení zavlažovací trubky můžete začít vysazovat.

Pro jednodušší manipulaci si tašku položte vodorovně na zem a tak vysazujte. Po vysazení zalijte jemnou růžicí pomocí krhly. Takto můžete nechat tašku pár dní, dokud se rostliny zakoření.

Tuby vysazujte již zavěšené. Jelikož jsou otvory z obou stran, rostliny budou potřebovat volný prostor kolem. Nezapomeňte přidávat do vody hnojivo pro bohaté kvetení, které potřebují rostliny v tubách stejně jako ty pěstované v nádobách a truhlících. Doporučujeme hnojivo Kristalon „Květ a plod“.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Koupelna jako oáza klidu a odpočinku

Není lepší pocit, jak se po dlouhém dni v práci zavřít v koupelně a dopřát si pár chvil jen pro sebe. Byla by škoda,...

Extrémně vysoké legíny, pastely a ekologie: Jaké trendy čekají sportovní módu?

Sportovní oblečení proniklo už v minulých letech do každodenního života. U lidí rostou aspirace ve wellness oblasti, mění pojem luxusu a nově jej definují...

Svářecí technika: Jakou zvolit elektrodu na svařování?

Svařování je populárním postupem při vytváření pevných a odolných spojů dvou prvků z kovových materiálů. Výsledek procesu je ovlivněn řadou faktorů, přičemž jedním z...

Jaro přinese do zahrady barevný karneval

Jaro přináší do zahrady nový život, vůně a barvy. Jako první se objevily bílé sněženky a krokusy. Později se k nim přidají jarní kosatce,...

Nejkrásnější róby, jaké se za posledních deset let objevily na Zlatých glóbusech

Předávání filmových a televizních ocenění Zlaté globusy je za rohem a startuje jimi sezóna dalších ceremoniálů pro filmové hvězdy. Udělování cen k obrazovkám každoročně přiláká...