Módní dům Chanel dosáhl loni tržeb téměř 10 miliard eur

Paříž 18. června (TASR) – Módní dům Chanel dosáhl tržeb téměř 10 miliard eur v loňském roce, který byl posledním rokem designéra Karla Lagerfelda. Informovala o tom francouzská značka.

Notoricky tajnůstkářský módní dům ve vlastnictví rodiny Wertheimerových, která ve své stodevítileté historii veřejně oznámila své výsledky jen dvakrát, tento týden uvedla, že v roce 2018 její tržby vzrostly o více než 10 %.

Karl Lagerfeld, kultovní designér Chanel, zemřel v únoru 2019 na rakovinu ve věku 85 let.

Lagerfeld pracoval až do konce, navzdory onemocnění, a jeho kreace zaznamenaly loni dvouciferný růst prodeje, uvedla značka.

Větší zisk má pouze Louis Vuitton
Zisk společnosti vzrostl téměř na 3 miliardy USD (2,67 miliardy eur), což šéf financí Philippe Blondiaux označil za „další silný rok“.

Tento výsledek je obzvláště silný s ohledem na náklady ve výši 1 miliardy USD „na zvýšení digitální přítomnosti“, upozornil Blondiaux, jakož i na zajištění „dodavatelských řetězců a posílení sociálních a environmentálních závazků“.

Chanel je považován za jednu z nejbohatších a nejstabilnějších módních značek na světě. Pouze jeho rival Louis Vuitton má větší zisk, i když hodně z jeho zisku pochází z prodeje kufrů a kabelek.

Chanel zveřejnil tyto výsledky v předvečer týdne pánské módy v Paříži, na kterém si uctí památku Lagerfelda speciální akcí.

Chanel otevřel své účetní knihy poprvé v loňském roce a ukázal tak, že jeho majitelům Alainovi a Gerardu Wertheimerovým patří čtvrtá a pátá příčka v žebříčku nejbohatších lidí ve Francii a jsou mezi 40 nejbohatšími lidmi na planetě.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

Royal Ascot: Elegance, politické manifesty i čajové konvice na hlavě

V úterý 18. června se v britském Ascotu začal tradiční koňský královský dostih známý jako Royal Ascot. Akce patří mezi klíčové události britského společenského kalendáře...

Soukromá školka Praha 10 – kvalitní vzdělávání ve skvělém prostředí

Soukromá školka v Dubči se nachází v krásné prvorepublikové vile se vzrostlou zahradou. Celý objekt je po rekonstrukci, vyhovuje tak legislativním požadavkům, a hlavně...

Nejkrásnější róby, jaké se za posledních deset let objevily na Zlatých glóbusech

Předávání filmových a televizních ocenění Zlaté globusy je za rohem a startuje jimi sezóna dalších ceremoniálů pro filmové hvězdy. Udělování cen k obrazovkám každoročně přiláká...

Umění obyčejného života. 100 denních praktik

Jen jemné posuny ve zvycích a v pohledu na věci. Nic víc nepotřebujete, abyste přežili obyčejný život. Nevěříte? Snažte se nedat se řídit hodnotami...

Znáte hořčíkový olej, který dokonale hýčká naše svaly?

Všichni sportovci, ať už jsou vrcholoví nebo rekreační se minimálně občas setkají s bolestmi svalů. Stačí „přepísknout“ trénink nebo v soutěži jet na plný výkon, či...