Módní dům Chanel dosáhl loni tržeb téměř 10 miliard eur

Paříž 18. června (TASR) – Módní dům Chanel dosáhl tržeb téměř 10 miliard eur v loňském roce, který byl posledním rokem designéra Karla Lagerfelda. Informovala o tom francouzská značka.

Notoricky tajnůstkářský módní dům ve vlastnictví rodiny Wertheimerových, která ve své stodevítileté historii veřejně oznámila své výsledky jen dvakrát, tento týden uvedla, že v roce 2018 její tržby vzrostly o více než 10 %.

Karl Lagerfeld, kultovní designér Chanel, zemřel v únoru 2019 na rakovinu ve věku 85 let.

Lagerfeld pracoval až do konce, navzdory onemocnění, a jeho kreace zaznamenaly loni dvouciferný růst prodeje, uvedla značka.

Větší zisk má pouze Louis Vuitton
Zisk společnosti vzrostl téměř na 3 miliardy USD (2,67 miliardy eur), což šéf financí Philippe Blondiaux označil za „další silný rok“.

Tento výsledek je obzvláště silný s ohledem na náklady ve výši 1 miliardy USD „na zvýšení digitální přítomnosti“, upozornil Blondiaux, jakož i na zajištění „dodavatelských řetězců a posílení sociálních a environmentálních závazků“.

Chanel je považován za jednu z nejbohatších a nejstabilnějších módních značek na světě. Pouze jeho rival Louis Vuitton má větší zisk, i když hodně z jeho zisku pochází z prodeje kufrů a kabelek.

Chanel zveřejnil tyto výsledky v předvečer týdne pánské módy v Paříži, na kterém si uctí památku Lagerfelda speciální akcí.

Chanel otevřel své účetní knihy poprvé v loňském roce a ukázal tak, že jeho majitelům Alainovi a Gerardu Wertheimerovým patří čtvrtá a pátá příčka v žebříčku nejbohatších lidí ve Francii a jsou mezi 40 nejbohatšími lidmi na planetě.

Discover

Sponsor

spot_imgspot_img

Latest

I tašky mohou rozkvést

Jaro je období, kdy milovníci květin a zeleně plánují i ​​nové balkonové výsadby, oživení teras a možná i jiných prostor venku v zahradě, kde...

Royal Ascot: Elegance, politické manifesty i čajové konvice na hlavě

V úterý 18. června se v britském Ascotu začal tradiční koňský královský dostih známý jako Royal Ascot. Akce patří mezi klíčové události britského společenského kalendáře...

Antropologie optikou 20. století

Ve 20. století doznala antropologie značného rozšíření. Katedry zabývající se tímto oborem se staly součástí akademického prostředí na celé řadě univerzit v mnoha zemích...

Jaro přinese do zahrady barevný karneval

Jaro přináší do zahrady nový život, vůně a barvy. Jako první se objevily bílé sněženky a krokusy. Později se k nim přidají jarní kosatce,...

Umění obyčejného života. 100 denních praktik

Jen jemné posuny ve zvycích a v pohledu na věci. Nic víc nepotřebujete, abyste přežili obyčejný život. Nevěříte? Snažte se nedat se řídit hodnotami...